تبلیغات
رهبرا!خاک قدمهایت،محراب پاک من است... - ما و آمریکا!!!!
رهبرا!خاک قدمهایت،محراب پاک من است...
سلمٌ لِمَن سالَمَکم خامنه ای
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 11 آذر 1392

ما روابط با آمریکا را می خواهیم چه بکنیم؟روابط ما با آمریکا،روابط یک مظلوم با یک ظالم است،روابط یک غارت شده با یک غارتگر است.

ما می خواهیم چه کنیم؟آن ها میل دارند که با ما روابط داشته باشند،می خواهند که اینجا بازار داشته باشند.آن ها باز طمع دارند که نفت ما را بخورند.ما  هیچ توقع نداریم که دولت آمریکا یا سایر دول ابر قدرت،آنهایی که می خواهند منافع ما را ببرند،حالا که ما دست انها را کوتاه کرده ایم،بیایند تشکر هم بکنند!البته نباید هم بکنند؛خیلی هم اظهار تأسف باید بکنند.(صحیفه امام،ج7،ص359)

دولت های متحد آمریکا با خیلی ها دعوا داشته اند و دارند.آمریکا با اتحادیه اروپا دعوا دارد چون منافع اقتصادی و نفوذ سیاسی اجتماعی اش ایجاب می کند که از رقیب عقب نیفتد.

با چین دعوا دارد چون این کشور امروز تبدیل به یک قدرت  بزرگ اقتصادی شده است که تنه به اقتصاد آمریکا می زند.

با کشورهای آمریکای لاتین مثل ونزوئلا دعوا دارد چون با شعار آزادی خواهی،موی دماغ آمریکا شده اند.با کره شمالی دعوا دارند چون یک تهدید نظامی محسوب می شود.با روسیه دعوا دارد چون از زمان جنگ سرد،یک رقیب دیرینه بوده است و...

خلاصه کلام اینکه،آمریکا با خیلی ها و حتی با دوستانش مشکل دارد.آمریکا با رژیم غاصب صهیونیستی هم مشکل دارد چون نفوذ عجیبی در سیاست داخلی و خارجی آمریکا دارد و خیلی جاها منافع اسرائیل به منافع آمریکا ترجیح پیدا می کند.ارسال توسط زهرا
آرشیو مطالب
همسنگران
پیوند های روزانه
طراح قالب
پایگاه اینترنتی خامنه ای تم